Press "Enter" to skip to content

Urnos – gaminys ar kūrinys?

Toks klausimas gal ir nėra pats dažniausias, tačiau apie tai padiskutuoti tikrai verta. Tuo labiau, kad šiomis dienomis galima įsigyti ir labai individualių ar netgi visai vienetinių variantų. O kai kurie gali būti gaminami ir pagal asmeninį užsakymą. Nors nuo to daikto funkcija nė kiek nesikeičia, tačiau jo išvaizda gali būti labai įvairi. Lygiai kaip ir medžiagos, kurios naudojamos gamyboje. Pradedant nuo medžio ir baigiant akmenimis, stiklus, porcelianu, moliu ar dar kažkuo kitu. Kadangi įvairovė tikrai didžiulė. Todėl neretai gamintojai įdeda nemažai kūrybos į tai, kur amžinajam poilsiui atguls pelenai. Tad kiekvienas gali savarankiškai interpretuoti, kaip reiktų į tai žiūrėti.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Vienas iš pagrindinių pasirinkimo kriterijų yra išvaizda. Ir būtent jai daugelis skiria didžiausia dėmesį. Kadangi praktiškai bet kurios urnos gali sėkmingai atlikti savo funkciją. Tačiau yra vienas apsektas, kuris gali būti labai svarbus. Kadangi kai kurie iš šių gaminių yra pritaikyti specialiai kapsulei, o tuo tarpu kiti tiesiog pelenams. Aišku, pastaruoju atveju nerimauti nereikėtų. Tačiau turint kapsulę svarbu būtų įsitikinti, jog urna jai tiks. Kitu atveju gali kilti problemų. Bet tai tėra vienintelis kriterijus, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį. Tačiau tiek renkantis gyvai, tiek ir internete, bus aiškiai pažymėta, kur yra kuris variantas.

Ar daug reikės investuoti?

Kremavimas yra ekonomiškesnis pasirinkimas lyginant su įprastu laidojimu. Tačiau galutinė suma labai priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių ir pasirinkimų. Todėl atitinkamai galima išleisti netgi kelis kartus besiskiriančią sumą. Ir urnos nėra išimtis, kadangi jų kainos taip pat gal svyruoti. Tiesa, nerimauti tikrai nevertėtų, kadangi visuomet galima rasti vos keliasdešimt Eurų kainuojančių alternatyvų. Lygiai taip pat galima įsigyti ir tokių, kurių kaina gerokai viršys šimtą Eurų. O ieškantieji išskirtinės prabangos ir tam negailintys pinigų gali sumokėti netgi dar daugiau. Todėl galutinė kaina priklausys nuo kiekvieno asmeninio pasirinkimo, kuris gali būti labai skirtingas be labai individualus.